آموزش خياطي ساده

آموزش خياطي خانم عمراني

پيراهن بالاتنه كوتاه مناسب دوران بارداري
از الگوي بالاتنه استفاده كرده روي الگوي جلو از خط كارور طرف حلقه به وسط جلو بين سينه و كارور به صورت هلال وصل مي‌كنيم (شكل يك). اگر بخواهيم برش جلو سينه بزرگ‌تر باشد مي‌توانيم از طرف حلقه خط كارور به وسط جلو خط سينه هلال وصل كنيم. اين برش را جدا كرده به برش بالا براي (روي هم گرد) يا جاي دگمه ۶ سانتيمتر اضافه كرده (شكل ۲) در طرف راست كل اين ۶ سانتيمتر به پشت برمي‌گردد و طرف چپ ۳ سانتيمتر به پشت برگشته و ۳ سانتيمتر آن براي جاي دكمه اضافه باقي مي‌ماند بعد در برش پائين از وسط خط هلال مستقيم به پايين كشيده و اين خط را برش زده تا به ميزان گشادي دلخواه اوزمان دهيم شكل ۳٫ براي اوزمان اول برش وسط جلو را گذاشته و حدوداً ۱۰ تا ۱۵ سانتيمتر اوزمان داده يا فاصله گذاشته و برش پهلو را بعد از اوزمان مي‌گذاريم كه خط هلال با فضاي اضافه شده حالت هلال خود را حفظ كند (شكل ۳). با اين كار برش پهلو از پائين لباس يك مقدار بالا قرار مي‌گيرد. ۴ سانتيمتر از خط پهلو اضافه كرده به زير حلقه وصل مي‌كنيم و خط پائين را به صورت شكل آرايش مي‌دهيم (شكل ۳). براي قسمت پشت از پايين لباس ۴ سانتيمتر به پهلو اوزمان داده و به زير حلقه وصل مي‌كنيم (شكل ۴).


مقدار پارچه مورد نياز دو قد لباس با عرض ۱۵۰ مي‌باشد.

 

آموزش خياطي خانم عمرانيآموزش خياطي خانم عمراني در سيماي خانوادهآموزش خياطي خانم عمراني در برنامه خانواده


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۳:۱۸:۱۶ توسط:مهران موضوع:

آموزش خياطي خانم عمراني

تونيك يا كت بلند تزئيني توسط خانم سيماعمراني
ميزان پارچه: يك متر و بيست براي تونيك – يك متر براي شال
براي خود كت مي‌توان از پارچه‌هاي تريكو، كرپ و ساتن و … استفاده كرد و براي يقه و سرآستين آن نيز از انواع تور تزئيني، لمه، گيپور ظريف و… استفاده مي‌كنيم.
الگو و برش: به الگوي بالاتنه تا خط كمر احتياج داريم (اگر از پارچه‌هاي كشي استفاده كرديم، بايد از الگوي پايه كشي استفاده كنيم). در قسمت پشت الگو، روي خط كمر از وسط پشت cm5/1 وارد الگو شده و به هلال يقه وصل مي‌كنيم. روي خط سرشانه از گوشه گردن cm2 داخل شانه رفته، هلال يقه را cm1 پايين آمده و بهم وصل مي‌كنيم. در قسمت جلوي الگو، روي خط كمر از وسط جلو cm3 وارد الگو شده، روي خط سرشانه از گوشه كردن cm2 داخل سرشانه شده و بهم وصل مي‌كنيم و قسمت هاشور را برش مي‌زنيم.شما عزيزالن مي توانيد با مراجعه به مجموعه كتاب آموزش خياطي ايشان مسائل فوق را به صورت تكميلي نيز دنبال نماييد.


دامن: براي تهيه دامن، يك مستطيل روي دولاي بسته به عرض قد دامن و به طول اندازه كمرپشت + اندازه كمر جلو + ميزان قد دامن آماده مي‌كنيم. (اگر از پارچه‌هاي غيركشي استفاده كرديم، اندازه۴تا۵ سانتي‌متر به كمر دامن اضافه مي‌كنيم).
شال: براي تهيه شال نيز يك مستطيل به عرض cm20 و به طول خط يقه پشت+ خط يقه جلو+ قد دامن + cm10 اضافه (به دلخواه) در نظر مي‌گيريم. عرض اين مستطيل روي دولاي بسته يا دولاي باز قرار مي‌گيرد و دوخته مي‌شود.براي شما علاقه مندان به آموزش خياطي خانم عمراني ما در سايت مجموعه كامل ايشان را قرار داده ايم.
دوخت: ابتدا خط مركزي پشت را دوخته و بالاتنه پشت و جلو را از پهلو و سرشانه بهم وصل مي‌كنيم. براي وصل كردن دامن، وسط طول مستطيل را پيدا كرده و از وسط پشت بالاتنه بهم ميدوزيم تا ميزان اضافه در جلوي لباس قرار بگيرد. جهت وصل كردن شال نيز، cm10 از طول شال را رها كرده، بقيه را به تكه دامن جلو مي‌دوزيم و تا هلال يقه پشت ادامه مي‌دهيم (بصورت يك لا). دو عدد بند نيز روي كمر از زير وصل ميكنيم. از پارچه يقه، مي‌توان براي سر آستين هم استفاده كرد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۷:۱۶:۵۳ توسط:مهران موضوع: